AUKCJE ONLINE

Licytacje przedmiotów podarowanych przez społeczność szkolną zawsze były ważną częścią koncertowego przedsięwzięcia. W tym roku zmieniliśmy charakter naszych aukcji: w kolejnych edycjach przybywa nam uczestników koncertowej areny talentów chcących się dołączyć do wspólnej, charytatywnej inicjatywy, a bloki licytacji koncertowej zawsze przedłużały nam i tak wielogodzinną artystyczną ucztę.

Postanowiliśmy więc, by w nowej formule pozwolić wziąć udział w licytacjach całej społeczności szkolnej, co więcej: rodzinom naszej społeczności – a więc także tym, którym z różnych przyczyn nie dane będzie spotkać się z artystami 27 kwietnia w szkolnej auli. Stworzyliśmy specjalny serwis internetowy, na którym na dwa tygodnie przed samym koncertem można się zapoznać z całym asortymentem przedmiotów wystawionych w tym roku na charytatywne aukcje. By jednak licytacja była ograniczona tylko do ludzi uczciwych i spośród naszej szkolnej Rodziny – do części aukcyjnej serwisu wymagane jest hasło, przekazane poprzez dziennik elektroniczny. Udostępnij je tylko zaufanym osobom, które zechcą wziąć udział w licytacji!

Aukcje online to także sposób na pozostanie anonimowym podczas licytacji; zgodnie z sugestią, nie chcieliśmy, by ktokolwiek poczuł się przymuszany. Teraz, aby wziąć udział, wystarczy podać imię lub pseudonim, adres e-mail oraz deklarowaną kwotę. Podanie właściwego adresu poczty elektronicznej (do wiadomości tylko dla organizatorów) jest tym razem kluczowe – jedynie tą drogą możemy wysyłać powiadomienia o statusie aukcji, a e-mail z wiadomością o wygranej licytacji – zaprezentowany na smartfonie lub wydruku – będzie jednocześnie podstawą do zakończenia transakcji.

Co ważne, wszystkie aukcje mają termin zakończenia ustawiony tak, by ich finał wypadł dokładnie w trakcie trwania koncertu! Możesz więc licytować ze swojego telefonu jeszcze w trakcie trwania koncertowych zmagań, lub skorzystać z komputerów w szkolnej pracowni – z pomocą chętnych uczniów – by wziąć udział w internetowych aukcjach! Planujemy krótkie, kilkuminutowe „wejścia” w trakcie koncertu, by przypomnieć zasady licytacji i dać możliwość – nawet na ostatnią chwilę – dołączenia się do licytacyjnej zabawy.

W momencie zakończenia licytacji: 27.04.2019 o godz. 19.00, osoba, która wylicytowała dany przedmiot (zadeklarowała najwyższą kwotę) otrzyma wiadomość mailową z KODEM. Po zakończeniu koncertu wylicytowany przedmiot wraz z otrzymanym drogą mailową KODEM zgłaszamy smsowo pod nr telefonu: 690431299 – na tej podstawie będzie można w terminie 7 dni od daty koncertu, odebrać wylicytowany przedmiot w sekretariacie szkoły (wpłaty przyjmujemy tylko gotówką!)

Wszelkie pytania dotyczące koncertu i spraw z nim związanych prosimy kierować na adres: info@koncertcharytatywny.eu.

I na samym końcu, jeszcze jedno: pamiętajmy, że w gruncie rzeczy nie chodzi o zakup zaprezentowanych przedmiotów; naszym nadrzędnym celem jest przecież pomoc charytatywna na szlachetny cel. Może więc zakupiony prezent będzie użytecznym podarunkiem dla kogoś z Rodziny? Albo po prostu – kupisz, bo chcesz pomóc?

Nie ma na co czekać. Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu!